Хвороба Паркінсона є захворюванням нервової системи, яке досконало не вивчено. Наука досі не може відповісти на низку питань, з яких причин розвивається це тяжке захворювання. І все ж перебіг хвороби знаходиться під невсипущою увагою вчених, які ведуть постійну роботу щодо винаходу діючих ліків від цього захворювання. Також постійно вдосконалюються засоби, що покращують якість життя хворого та продовжують його дні.
Спершу необхідно розібратися, що діється з людиною, яку підкошує ця хвороба. Насамперед страждає нервова система: відбувається поступове руйнування нейронів, які беруть участь у виробленні дофаміну. Найчастіше до цього захворювання схильні чоловіки старше шістдесяти років.
Причини виникнення захворювання Паркінсона до кінця не вивчені. На цей час існує кілька теорій.
Розвиток хвороби Паркінсона не передбачає певних передумов, проте її поява нерідко може бути спровокована певними захворюваннями, які негативно впливають на активність головного мозку. В основному це інсульт та черепно-мозкові травми. Також прискорити розвиток захворювання може приймання наркотичних засобів та нейролептиків.
При початковій стадії захворювання з’являється характерний тремор спочатку однієї, а потім двох рук. З часом починає тремтіти і голова. Першочерговою ознакою хвороби вважається загальна повільність у рухах: людина пересувається дрібним кроком, наче ковзає по льоду. Обов’язково захворювання позначається на стані мовного апарату: людина говорить тихо і монотонно, без прояву емоцій у голосі.
Поступово слабшає тонус м’язів. Все тіло перебуває у постійній перенапрузі. На пізніших стадіях хворому все важче пересуватися самостійно, і за відсутності належного рівня лікування він втрачає контроль над власним тілом. Паралельно відбувається помітне порушення вегетативної нервової системи. Виявляється це в рясній пітливості, слиновиділенні, втраті нюху, нетриманні сечі та постійних запорах.
З добрих новин можна виділити те, що захворювання не особливо торкається діяльності мозку. І все ж таки спостерігається уповільнення розумових процесів та погіршення пам’яті. Через деякий час хвора людина втрачає колишній інтерес до життя, що може призвести до розвитку депресивного стану.
Незважаючи на все вищесказане, людям похилого віку, які страждають від хвороби Паркінсона, можна надати посильну допомогу, зменшив до мінімуму прояви захворювання. Необхідно розпочинати підтримуючу терапію на ранній стадії хвороби. Крім застосування лікарських препаратів пацієнт гостро потребує професійного догляду на щоденній основі.
Пансіонат для людей похилого віку Grand House візьме на себе догляд за вашим родичем із хворобою Паркінсона. Ми гарантуємо вам суворий контроль за прийманням лікарських препаратів згідно з приписами лікаря, прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з однолітками, реабілітаційні заходи та цікаве дозвілля. Все це допоможе пацієнту із захворюванням Паркінсона покращити якість свого життя.